Související příspěvky

Klášter na Instagramu

Nově nás, kromě Facebooku, naleznete také na sociální síti Instagram, a to pod názvem klaster_slany

Svatováclavská pouť do Ovčár 2023

Ve čtvrtek 28. 9. se uskuteční již tradiční pouť do kostela sv. Václava v Ovčárech. Po mši svaté pak bude následovat program v klášteře. Program viz níže:

Provinční kapitula 2023

Koncem letošního dubna se po třech letech opět sešli zvolení zástupci bratří ze všech klášterů naší janovské provincie, aby spolu diskutovali o uplynulém období nebo také o výzvách, před kterými se jako bosí karmelitáni nacházíme.

Setkání pražského arcibiskupa Jana Graubnera s kněžími a farními radami kladenského vikariátu

V úterý 6. prosince se na půdě kláštera uskutečnilo setkání pražského arcibiskupa, mons. Jana Graubnera, s kněžími a zástupci všech farností našeho vikariátu. Pro pana arcibiskupa, který se postupně seznamuje se svou novou diecézí, to byla vůbec první cesta do této oblasti.

Spouštíme nové webové stránky

Po několika měsících jsme pro vás konečně spustili nové webové stránky. Naleznete zde informace o klášteru, aktuality z kláštera, informace o bohoslužbách a také fotogalerii. Přečtěte si více o tom, co vše se na webu změnilo oproti starým stránkám.

Adorace uvedená krátkou meditací

Moderované adorace Nejsvětější Svátosti budou vždy na 1. pátek v měsíci od 18.45 do 19.30 ve farním kostele sv. Gotharda ve Slaném. Během adorace bude rovněž příležitost ke svátosti smíření.

Společenství dospělých a dětí

Přinášíme přehled různých společenství scházejících se v našem klášteře, ke kterým je možné se připojit:

K poslechu – Karmelitánské pondělky

Nabízíme k poslechu promluvu jednoho z bosých karmelitánů na téma Jana od Kříže. Karmelitánské pondělky ve velikonoční době pro vás připravili Jan Poříz, Jan Andil a David Peroutka z našeho kláštera a Pavel Pola z kláštera Pražského Jezulátka.